Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

2 απαντήσεις

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    avatar
    aredhel_vlsi


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg Empty βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    Δημοσίευση  aredhel_vlsi Παρ Φεβ 18, 2011 9:03 pm

    Παιδια καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ. Θελω βοηθεια σε θεωρητικο background. Δεν ειμαι σιγουρος αν εχω παρει σωστα τα πλαισια και το κανω με Denavit Hartenberg, μπορει να βοηθησει καποιος? Η διαταξη μου εχει οπως στο επισυναπτομενο σχημα. Αν καποιος γνωριζει ας μου στειλει pm πλιζ!! επειγον!
    https://2img.net/r/ihimizer/i/diataxi.jpg/
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg Empty Απ: βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    Δημοσίευση  dimbot Παρ Φεβ 18, 2011 9:37 pm

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας! cheers

    Προσωπικά, δεν ξέρω σε βάθος τη συγκεκριμένη εφαρμογή, αλλά σίγουρα κάποιο από τα παιδιά θα σε βοηθήσει.

    Μήπως μπορείς να μας πεις αναλυτικά την εργασία σου?

    Φιλικά,
    Δημήτρης
    avatar
    aredhel_vlsi


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg Empty Απ: βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    Δημοσίευση  aredhel_vlsi Παρ Φεβ 18, 2011 10:32 pm

    Ευχαριστω. θελω να ξερω αν εχω παρει σωστα τα πλαισια, γιατι κατι δε μου βγαινει σωστα στην Ιακωβιανη. Εκει κολλαω. Στα διανυσματα b και JLi. Θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να το συζητησω μαζι του, ειναι αρκετα σχεδια και πινακες που εχω κανει και ειναι λιγο δυσκολο να τα ανεβασω ολα.
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg Empty Απ: βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    Δημοσίευση  dimbot Σαβ Φεβ 19, 2011 12:12 pm

    Κατάλαβα, οπότε περιμένουμε κάποιο μέλος που ξέρει καλά τα θεωρήματα αυτά να σου στείλει μήνυμα.

    Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! cheers
    avatar
    aredhel_vlsi


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2011

    βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg Empty Απ: βοηθεια με πλαισια Denavit Hartenberg

    Δημοσίευση  aredhel_vlsi Σαβ Φεβ 19, 2011 1:16 pm

    Ναι ρε παιδια, δεν μπορει καποιος θα εχει θεωρητικο background για να ασχολειται μ αυτα, αλλιως τι φορουμ ρομποτικης ειναι... θα περιμενω απαντηση. Ολο το θεμα ειναι στο πως θα παρεις τα πλαισια, αυτο δεν εχω καταλαβει καλα. Αν υπαρχει καποιο λινκ που να τα εξηγει καλα, θα το εκτιμουσα.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 12:04 pm