Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

2 απαντήσεις

    Κατασκευή ρομπότ

    avatar
    automatistis


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/07/2012
    Ηλικία : 98

    Κατασκευή ρομπότ  Empty Κατασκευή ρομπότ

    Δημοσίευση  automatistis Δευ Ιουλ 16, 2012 3:04 pm

    Γεια σας ,
    ειμαι νεος στην κοινοτητα και αυτο ειναι το πρωτο μου topic
    Ονομαζομαι Γιωργος
    ειμαι μηχανικος αυτοματισμου
    λιγα λογια για μενα,
    εχω δημιουργήσει πολυ απλα και λιγα ρομποτ με καλυτερο αυτο τις deagostini λογο περιορισμένου χρονου,
    θα ηθελα να θεσω δυο θεματα σε αυτο το topic
    πρώτον,
    γνωριζει κανεις απο σας να μου δωσει πληροφοριες για αυτα τα δυο
    futurehouse.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1854&products_id=7653
    futurehouse.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1743_1749&products_id=6975

    δεν εχει καμιά αναλυτική περιγραφή και δεν βρήκα κατι στο διαδίκτυο (οχι οτι εψαξα πολυ) Razz
    Αναλυτικότερα για το ρομποτ με ενδιαφέρει να μαθω τις δυνατότητες του σαν αγορα και μελλοντικό upgrade
    για τον βραχίονα ενδιαφέρομε να μαθω διαφορα,Να μην το αναπτύξω περισσότερο αν ξέρει κάποιος κατι ας απαντήσει στο ποστ.
    Δεύτερον,
    Συντομα θα μου ανατεθεί ενα progect που θα πρέπει να φερω εις πέραν και θα ήθελα κάποια βοήθεια σε ιδέες
    αυτο που σκέφτομαι σαν αρχική ιδεα είναι
    ενα ρομποτ που ισως εχει τον παραπανω βραχιονα ενσωματομενο πανω του
    το ρομποτ θα ειναι μάλλον με 4 τροχούς θελω να αναγνωριζει εμπόδια πιθανότατα
    να ακολουθεί φως πιο αναλυτικά: Για παράδειγμα να το φωτίζω εγω με ενα φως και ανάμεσα σε μενα και το ρομποτ να εχει καποια εμπόδια να προσπαθεί να φτασει σε μενα αποφεύγοντας καθε εμπόδιο να αναγράφετε ποσα εμπόδια συνάντησε σε μια οθονη καθως και ποσο χρονο εκανε να ολοκληρώσει την διαδρομή.
    και σκέφτομαι να ενσωματώσω και μετρητή ακτινοβολιών.
    Γενικα για να μην πολυλογώ σκέφτομαι ενα ρομποτ που να μπαίνει σε καποιο χώρο θα μετράει την ακτινοβολία θα παίρνει ενα αντικείμενο απο το χώρο και θα το φέρνει εξω ακολουθώντας το φως.
    Τι μικροελεγκτή προτείνεται για ενα τέτοιο progect ?
    και τι άλλες ιδέες έχετε για την υλοποίηση του υπάρχει κάποιο site να με βοηθήσει
    ευχαριστώ.
    avatar
    ATEKE


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2013

    Κατασκευή ρομπότ  Empty Απ: Κατασκευή ρομπότ

    Δημοσίευση  ATEKE Πεμ Μαρ 14, 2013 10:46 am

    Αυτοματιστη ειμαστε μια τεχνικη εταιρια που ασχολειται στο κομματι των πετρελαιοειδών-πρατηριων υγρων καυσιμων. Ενδιαφερομαστε και ψαχνουμε να κατασκευασουμε ενα τροχηλατο ρομποτ που θα κινειται εντος δεξαμενων καυσιμων προκειμενου να διευκολύνει καποιες εργασίες μας. Για περισσοτερες λεπτομερειες αν ενδιαφερεσαι και νομιζεις οτι μπορείς να ασχοληθεις επικοινωνησε στο 6936018752

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 3:01 pm