Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Αγαπητοί μας φίλοι,

Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μας. Ελπίζουμε η παραμονή σας κοντά μας να είναι για σας εποικοδομητική εμπειρία.

Προσπαθούμε με διαρκή επαφή μαζί σας να σας ενημερώνουμε για διάφορα ρομποτικα θέματα ποιότητας που ενδεχομένως να σας ενδιαφέρουν.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και σας ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλως ηρθατε στην κοινοτητα μας,για οποιαδηποτε απορια στειλετε e-mail στο info@batteryworld.gr

3 απαντήσεις

    Arduino The begin

    minas11
    minas11


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010

    Arduino The begin Empty Arduino The begin

    Δημοσίευση  minas11 Δευ Νοε 08, 2010 9:30 pm

    Γεια σας ειμαι νεος στο φορουμ με λενε Μηνά κ Σκεφτομαι να ξανααρχισω με την ρομποτικη, και αυτην την φορα με arduino απλα θελω καποια βοηθηεια και καποια tutorial ια τον προγραμματισμο του.

    Ευχαριστω,

    Υ.Γ. Ορίστε ένα παλιό μου ρομποτ Click Here Cool
    dimbot
    dimbot
    Master


    Αριθμός μηνυμάτων : 344
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2009

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  dimbot Τρι Νοε 09, 2010 7:30 pm

    Καλώς ήρθες στην παρέα μας Μηνά!!!

    Πολλά παραδείγματα για προγραμματισμό και ιδέες για κατασκευές μπορείς να βρεις στην σελίδα www.arduino.cc

    Και φυσικά εμείς μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε όποια απορία έχεις κατά τη διάρκεια των πειραματισμών σου.

    Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!
    conqueror06
    conqueror06


    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2010

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  conqueror06 Τρι Νοε 09, 2010 7:37 pm

    Που είσαι Μηνά χαθήκαμε!!! Very Happy

    Και εγώ λόγω φόρτου εργασίας δεν ασχολήθηκα καθόλου με τη ρομποτική 8 μήνες τώρα και τα υλικά που έχω απλά... κάθονται!

    Και εγώ σκέπτομαι τώρα άμα βρω χρόνο κυρίως προς τα Χριστούγγενα να αρχίσω να ασχολούμαι ξανά από το μηδέν ξεκινώντας από τη συναρμολόγηση και τον προγραμματισμό ενός boe-bot που έχω σφραγισμένο!

    Οπότε θα τα λέμε και πάλι!!! Cool
    minas11
    minas11


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  minas11 Τρι Νοε 09, 2010 10:04 pm

    Xaθήκαμε ρε Q. Και εγώ μια απ' τα ίδια κοντεύω να κλείσω χρόνο χωρίς να ασχοληθώ με την ρομποτική Sad
    Κατέβηκες ADW???

    Φιλικά,
    Μηνάς
    conqueror06
    conqueror06


    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2010

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  conqueror06 Τετ Νοε 10, 2010 2:10 pm

    Μας έφαγαν αυτές οι υποχρεώσεις!!!

    Δεν πειράζει φίλε μου, βήμα βήμα από το μηδέν θα τα θυμηθούμε τα παλιά!!!

    Δυστυχώς δεν μπόρεσα να κατέβω ούτε εγώ στο ADW3.

    Αν θυμάμαι έχεις ένα Arduino και ένα boe-bot και είχες σταματήσει όταν ήσουν στα σχέδια για ένα tank robot με σασί από παιχνίδι. Αυτή είναι μια καλή αρχή για να ασχοληθείς με το Arduino, εγώ τώρα που φτάνουν σε 1 μήνα διακοπές και χαλαρώνω λίγο θα αρχίσω τα πειράματα με το boe-bot και με το Arduino Dueminalove. Έχω ένα σωρό υλικά αγοράσει και κάθονται σφραγισμένα λόγω έλλειψης χρόνου!!!

    Πρώτος στόχος μου είναι να φτιάξω ένα tank με το Arduino και μηχανικά μέρη της Tamiya που θα κάνει τις βασικές λειτουργίες.

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    minas11
    minas11


    Αριθμός μηνυμάτων : 6
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2010

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  minas11 Τετ Νοε 10, 2010 6:36 pm

    Ωραια Δημητρη ξεκιναμε απο την αρχή δυστηχωσ board of education της parallax δεν μου λειτουργει μαλλον πρεπει να κάηκε ο bs2... Sad Χωρίς αυτόν ο WHIT-e μένει κυριολεκτικά ανεγκέφαλος... Καλή αρχή, σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω και εγώ τις κατασκευές... για να θυμηθούμε (ελπίζω) τα παλιά. Suspect study study
    conqueror06
    conqueror06


    Αριθμός μηνυμάτων : 22
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/01/2010

    Arduino The begin Empty Απ: Arduino The begin

    Δημοσίευση  conqueror06 Πεμ Νοε 11, 2010 12:54 am

    Σε ευχαριστώ πολύ Μηνά!

    Δεν πειράζει, και το Arduino εξίσου καλό είναι για αρχή, για να μην πω ακόμα καλύτερο καθώς συνδυάζει την ευκολία με τις απεριόριστες δυνατότητας.

    Άντε καλή ερχή και σε εσένα!!! cheers cheers cheers

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 4:50 am